Mezoterapie
Mezoterapie cena 1.800,-
je technika aplikace aktivních látek do střední vrstvy kůže, které říkáme dermis, pomocí mikrojehliček. Účinné látky obsažené v krémech zatím nedokáží překonat vrchní epidermální bariéru kůže. Teprve když se účinné látky dostanou do mezibuněčného prostoru dermis, dojde k aktivaci základních buněk dermis (fibroblastů), které produkují kolagen, elastin, kyselinu hyaluronovou a udržují zdravé mezibuněčné prostředí. Počet fibroplastů a jejich aktivita bohužel s přibývajícími lety klesá, proto pleť viditelně stárne, ztrácí pevnost, pružnost a hydrataci. Mezoterapie pomáhá pleti dostat se zpět do kondice, vrací jí věkem i dalšími vlivy ztracenou pružnost a hydrataci.
Principy účinku mezoterapie
Princip účinku v úrovni kůže je komplexní, přesto snadno vysvětlitelný.
Působení peercing-dermarolleru je založeno na schopnosti podporovat vlastní regenerační aktivitu organizmu. Vstup mikrojehlic do kůže stimuluje nervová zakončení ve škáře a podkoží, avšak jehlice jsou tak tenké, že při doporučeném způsobu použití nevyvolávají poškození kůže.
Tím zůstává plně zachována bariérová funkce pokožky. Nicméně stimulace koncových nervových zakončení spouští fyziologickou kaskádu reakcí, které vedou k procesu hojení. Klíčovou roli hrají kožní buňky v okolí mikropórů, které se vytvoří po peercing-dermarollingovém ošetření. Uvolňují signální molekuly, které aktivují tvorbu nových buněk, zejména fibroblastů. Tyto buňky jsou ve škáře zodpovědné za novotvorbu kolagenních a elastických vláken. Současně fibroblasty migrují k mikropórům a uzavírají je. Uzavření se děje velmi rychle, takže histologicky nelze zjistit žádné poškození tkáně.
Indikace k mezoterapii
- dehydrovaná, unavená, ochablá pokožka
- jemné vrásky
- rozšířené póry a jizvičky po akné
- nejednotný tón pleti
- problematická pleť se sklony k tvorbě akné
- vypadávání vlasů (alopecie)
- celulitida
Za účelem rejuvenace, zpevnění, hloubkové hydratace pleti a vyhlazení drobných vrásek se nejčastěji ošetřuje:
- obličej
- krk
- dekolt
- hřbety rukou
Účinek a efekt mezoterapie
Mezoterapii nejčastěji používáme ke zmírňování procesu stárnutí pleti. Dochází k výrazné hydrataci a revitalizaci, a tím k vyhlazení jemých vrásek, zpevnění a celkovému zlepšení stavu pleti.
V zavislosti na stavu pleti může být dostatečné již jedno ošetření.
Doporučuje se ošetření opakovat 3x až 4x v intervalu 3 až 4 týdnů. Zlepšení stavu pleti je patrné již od následujícího dne. Pro dlouhodobý efekt je nutné ošetření opakovat za 6 až 12 měsíců.
Kontraindikace k mezoterapii
Pleť musí být zdravá, nejsou tedy přítomny žádné známky kožního onemocnění.
Mezoterapii neprovádíme:
- v průběhu akutních zánětlivých onemocnění
- v těhotenství
- při kojení
Rekonvalescence po mezoterapii
Po aplikaci je pleť podrážděná a zarudlá. Toto ale rychle odeznívá. Mohou vzniknout drobné modřinky. Modřinkám a otoku se dá předejít chlazením pleti bezprostředně po ošetření.
Několik dní po mezoterapii je třeba se vyhnout nadměrnému chladu, horku a slunci. Nechoďte do sauny ani do solária a používejte krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Jinak vás zákrok v běžném životě nijak neomezí.
Průběh mezoterapie
Mezoterapie patří mezi miniinvazivní ambulantní ošetření. Obvykle trvá 10-30 minut, podle velikosti ošetřované plochy.
POSTUP:
- Zhodnotí se stav pleti.
- Z pleti je důkladně odstraněný make-up a kůže se dezinfikuje.
- Nanese se znecitlivující krém.
- Následuje aplikace.
- Zklidňující maska.
- Krém.